Uzmanību Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies). Lūdzu apstipriniet, ka Jūs informēts: Jā, es piekrītu

Izvēlēsimies kvalitatīvu zīmogu un spiedogu izgatavošanu ar lāzergravēšanas metodi.               

Tālāk sniegti daži apsvērumi sakarā ar lāzertehnoloģijas pārākumu zīmogu izgatavošanā no "polimēra" uz "lāzeru".

Fotopolimēra klišeja ekspluatācijas laikā pamazām deformējas un tās nospiedumi, kas veikti dažādā laikā, atšķiras cits no cita. Tas neizbēgami rada problēmas bankām ar partneriem un klientiem – jo zīmoga nospiedums uz dokumenta vienmēr ir atšķirīgs. Fotopolimēru tehnoloģija ir kompakta un ekspluatācijas sākumā nodrošina pieņemamu klišejas nospiedumu, iekārta zīmogu izgatavošanai ar fotopolimēra apgaismošanas metodi nav dārga un maksā apmēram 500 €, polimēra zīmoga klišejas pašizmaksa ir tāda pati, kāda ir ar lāzergravēšanas metodi gatavotās gumijas klišejas pašizmaksa. Vizuāli polimēra zīmoga klišeja ir caurspīdīga želejai līdzīga masa. Jauna polimēra zīmoga cena "pēc skices", piemēram ir vidēji 30.00-50.00 €. Taču, kas tas ir par zīmogu? Pārskatot spiedogu izgatavotāju vietnes, jūs droši vien būsiet pārsteigts, cik plaši tiek piedāvāts pakalpojums "zīmoga atjaunošana pēc nospieduma". Pirmajā brīdī varētu domāt, ka zīmoga atjaunošanu pēc nospieduma pieprasa tikai krimināli orientēti pilsoņi, kuri sapņo par apliecību, darba grāmatiņas ierakstu un citu lielisku dokumentu viltošanu, kas dod materiālu labumu un atbrīvo no pienākumiem. Nekādā ziņā! Lielākā daļa šī pakalpojuma pasūtītāju ir pavisam godprātīgi uzņēmēji, kas, lai cik dīvaini, "vilto" paši savus zīmogus. Viņi vienkārši nav ņēmuši vērā to, ka zīmogs nav ne kasetne, ne salūzis skavotājs, ko var izmest un pavisam viegli nomainīt ar jaunu. Nolemjot ietaupīt uz zīmoga gatavošanas rēķina, viņi vieglprātīgi aizmirsuši, ka zīmogs ir vietējās lietvedības pamats, var teikt, valstiski svarīgs priekšmets, nevis kancelejas nieciņš. Galvenais fotopolimēra zīmoga trūkums nepavisam nav tas, ka zīmogs nekalpo ilgu laiku, bet gan tas, ka zīmogs neizjūk vienā mirklī - ekspluatācijas gaitā tas pakāpeniski deformējas. Ar laiku fotopolimēra zīmoga nospiedums aizvien mazāk un mazāk (par īpašnieka lielām šausmām!) līdzinās jauna zīmoga nospiedumam bankas kartē. Tādēļ neizbēgami tuvojas liktenīgā diena, kad uzmanīgs bankas darbinieks nobloķēs Jūsu firmas kontu, jo pamatoti domās, ka uzrādītais maksājuma dokuments ar deformētā zīmoga nospiedumu ir parasts viltojums - nospiedums nepavisam nelīdzinās nospiedumam klienta bankas kartē. Un šādiem neveiksmīgiem uzņēmējiem, sagaidot šo "pastardienu", zīmogs nekavējoties jāizgatavo no jauna. Taču tā precīza kopija maksās jau apaļu summu. Tāda pakalpojuma cena būs jau 10 reizes lielāka, t.i., apmēram 30 - 50 €. Tas ir sarežģīts māksliniecisks darbs, jo jaunajam zīmogam precīzi jāatkārto visas vecā zīmoga nianses. Reizēm jābrīnās, skatoties uz deformētu zīmogu nepareizas formas nospiedumiem un izplūdušajiem reģistru skaitļiem pilnīgi cienījamās firmās, kas iekritušas "polimēra zīmogu lamatās".

Beigu beigās polimēra zīmogs "par 7 euro" tuvākajā nākotnē var maksāt Jums apmēram 40€, neskaitot nelietderīgi iztērēto laiku un nervu šūnas, turklāt tiešajam zīmoga pasūtītājam draud vēl totālas savas firmas vadības represijas…

Lāzers izgriež zīmogu no speciālas blīvas pelēkas, sarkanas vai zaļas lāzera gumijas, tādēļ šādos zīmogos saglabājas tādas tievas līnijas un mazi burti, kas no polimēra "lējuma" atraujas vai aizplūst tā irdenuma dēļ. "Lāzera" zīmogs kalpo līdz desmit gadiem un ekspluatācijas procesā nedeformējas. Tāda zīmoga cena ir ievērojami augstāka, vidējā gumijas zīmoga cena sākas no 10€. Gumijas zīmogus izgatavo galvenokārt ar augstas kvalitātes, piemēram, ASV ražotiem lāzeriem, izmantojot tehnoloģijas Synrad lāzera staru caurules Co2. Klišejas gravēšana notiek rezolūcijā 1000 dpi.

Svarigi, - gumijas zīmogiem ir liela nodilumizturība, augsta izšķirtspēja, noturība pret spirta krāsām.